שערי
חליפין
שינוי אחרון: 18.9.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.522
אירו4.206
ליש"ט4.770
100 יין3.162

על אגודת מהנדסי כימיה וכימאים

הכימיה הינה הבסיס של החיים והקיום. היום קשה לתאר את חיינו ללא התעשייה הכימית, אשר מספקת חומרים חשובים לחיי היום-יום, וגם חומרי גלם לתעשיות אחרות ולהתפתחותן. 
התעשייה הכימית בארץ כוללת מאות מפעלים, והיא נחשבת לתעשייה מהמתקדמות בעולם. התוצרים  שלה מהווים אחוז ניכר מהתעשייה הישראלית, והם חלק חשוב בכלכלת המדינה.

בתמונה: מפעלי ים המלח.

ענפי הכימיה הם רבים ומגוונים, והם כוללים את התעשייה הכימית הקלאסית, פטרוכימיה ופולימרים, ביוטכנולוגיה, פרמצבטיקה, מזון, דטרגנטים ותמרוקים, מינרלים, דשנים, חומרי הדברה וחיטוי, צבעים ודבקים, ציפויים למתכות, מיקרואלקטרוניקה, דיאגנוסטיקה רפואית, וננו-טכנולוגיות.

שני צדדים יש למטבע ההתפתחות הטכנולוגיות. אנו חייבים לזכור את ההשפעה על הסביבה ועל בני האדם. בשנים האחרונות גברה המודעות והמחויבות של התעשייה הכימית בארץ לשמירה על איכות הסביבה. הגברת החקיקה והאכיפה בעולם ובארץ בתחומי שמירת איכות הסביבה, האיצו את הצטרפותה של ישראל לחתום על אמנות בינלאומיות וכן את מפעלי התעשייה הכימית בארץ לפעילויות והשקעות במתקניהם מההיבטים האקולוגיים.
מהנדסי הכימיה והכימאים מהווים נדבך חשוב לא רק בקידום התעשייה ומוצריה, אלא גם בטיפוח וקידום טכנולוגיות בתחום האקולוגיה ותהליכי טיפול בשפכים, מניעת פליטות וזיהומים ושימור הסביבה, ולמעשה תורמים לתעשייה כימית "ירוקה".

אגודת מהנדסי כימיה וכימאים
בלשכת המהנדסים מקדמת, תומכת ומעודדת פעולות אלו, ומתפקידה לשמור הן על הרמה המקצועית והן על טיפוח ההיבט הסביבתי והגיהותי.

הידע בתחום והשימוש היעיל בו חשובים מאוד להתפתחותה של המדינה וחשיבותה בעולם. מדינה אשר לא מעודדת הערכה כלפי הצעירים המשכילים, היא מדינה אשר נידונה לכישלון.
אגודת מהנדסי הכימיה והכימאים פועלת גם לצרוף בוגרים וסטודנטים לשורותיה, ורואה חשיבות רבה בטיפוח דור העתיד של ההנדסה הכימית - סטודנטים מאוניברסיטאות ומכללות ותלמידים מבתי ספר תיכוניים - על מנת שגם הדורות הבאים יוכלו ליהנות מהידע הרב שהצטבר וממשיך להתחדש יום יום. לאור זאת האגודה פועלת בשיתוף עם הטכניון, מכון ויצמן, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, המכללה האקדמית אורט בראודה בכרמיאל ומכללות אחרות.

האגודה הצטרפה להכרזה על שנת 2011 כשנת הכימיה הבינלאומית.
שנת 2011 הוכרזה ע"י האו"ם כשנת הכימיה הבינלאומית. כל הארגונים לכימיה ברחבי העולם, נערכים בהתאם, מתוך מטרה לקדם את תדמית התעשיות הכימיות ומדעי הכימיה ואת התרומה שלהם לרווחת המין האנושי.

במסגרת האגודה פועלים כמה פורומים: הפורום לקורוזיה, הפורום לחשמל סטטי, הפורום לניתוח ביצועים, הפורום להתייעלות תהליכים תעשייתיים והפורום לננוטכנולוגיות.

הפעילות המעשית באגודה מבוססת על התנדבות של פעילים.
                 
האגודה ממשיכה להגדיל את פעילותה. בימים אלו אנו פועלים
לקיום הכינוס הבינלאומי ה-2 לאומנות, מדע וטכנולוגיה, המתוכנן
להתקיים ב-19-21/11/2014, במלון לאונרדו, בחיפה.

                                          בברכה,
                                  
ד"ר אליק גרויסמן 
                 יו"ר אגודת מהנדסי כימיה וכימאים בישראל

 

שלח לחבר
שתף


 


Google