שערי
חליפין
שינוי אחרון: 24.11.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.513
אירו4.164
ליש"ט4.681
100 יין3.154

סקירת תכני יום עיון בנושא: עיבוד חומרים בלייזר, 24.11.15

בתאריך 24.11.15 התקיים יום העיון השנתי של הפורום לעיבוד חומרים בלייזר, הפועל במסגרת אגודת מהנדסי מכונות-ענף לטכנולוגיות ייצור בלשכת המהנדסים.
הפורום לעיבוד חומרים בלייזר הוקם לפני מספר שנים במטרה להוות פלטפורמה להעברת ידע וניסיון בין מהנדסים וחוקרים בתעשייה ובמוסדות מחקר, וחברי הפורום מייצגים קבוצות אלו. פעילות הפורום משלבת מהנדסים וחוקרים הן מתחום הייצור ופיתוח של לייזרים וכן משתמשי קצה בלייזר בתהליכי ייצור ופיתוח מוצרים כגון: תהליכי חיתוך, חיתוך, טיפולים תרמיים , הדפסות מוצר ועוד.

בתמונה: משתתפי יום העיון מקשיבים להרצאות

 

 

 

 

 

יום העיון נפתח במסכת ברכות, כשעל המברכים נמנו אינג' עמנואל ליבן, יו"ר אגודת מהנדסי מכונות בלשכת המהנדסים, וד"ר שוש תמיר, יו"ר הפורום לעיבוד חומרים בלייזר.
ההרצאות ביום העיון כללו התייחסות להבנת תהליכים שונים הנעשים באמצעות לייזר כגון תהליכי אבלציה וריתוך וכן טכנולוגיות שפותחו לשימושים שונים כגון קידוח, סימון, הדפסת חלקי מתכת לשימוש במטוסים.
בתמונה משמאל: אינג' עמנואל ליבן, יו"ר אגודת מהנדסי מכונות וד"ר שוש תמיר, יו"ר הפורום לעיבוד חומרים בלייזר


הרצאתו של פרופ' יחיעם פריאור ממכון וייצמן, דנה בהשפעת אורך הפולס בלייזר פולסים קצרים (פמטו שניות) על איכות האבלציה, מן ההיבט של רזולוציה מרחבית והאזור המושפע תרמית. כמו כן הוצגו תוצאות ניסוי שבו נעשה שימוש במכשיר AFM להגברת השדה החשמלי מתחת לטיפ על פני שטח סיליקון לצורך קבלת רזולוציה טובה יותר מעשרים ננומטרים.

בתמונה משמאל:
פרופ' יחיעם פריאור ממכון וייצמן


מהנדס Peter Kalage
מחברת Rofin בגרמניה, התייחס בהרצאתו לפרמטרים קריטיים בתהליכי ריתוך באמצעות לייזר ואת מגוון הלייזרים שניתן להשתמש בהם בחומרים שונים ובעוביים משתנים.
בתמונה מימין:
מהנדס Peter Kalage מחברת Rofin בגרמניה


ד"ר אייל שקל, מייסד ומנכ"ל סיוון טכנולוגיות, הציג את הרעיון הפיזיקלי עליו מתבססים תהליכי הפיתוח של החברה – פיתוח של לייזרים רבי עוצמה בעלי אופן יחיד.

בתמונה מימין:
ד"ר אייל שקל, מייסד ומנכ"ל סיוון טכנולוגיותטובי סיון
, מנכ"ל חברת STI, הציג את היתרונות והשימושים בלייזר סיב ולייזרי מצב מוצק בעלי איכות קרן טובה לייצור של שתלים רפואיים, כגון סטנטים ושסתומים ללב, והדגיש את החשיבות של לייזר סיב לחיתוך מוצרי מתכת שונים עשויים פלב"ם וניטינול.
כן הוצגה מערכת Ultra-fast laser  Femto Laser , המשמש את חברת STI לעיבוד פולימרים מסיסים (סטנטים עשויים מפולימרים) ושתלים זעירים.
בתמונה משמאל:
טובי סיון, מנכ"ל חברת STI


יובל ברג
מחברת אורבוטק, תיאר את הבעיות בקידוח מדויק במצעים עשויים זכוכית , ואת הפרמטרים החשובים בבחירת סוג הלייזר ליצירת קדחים בעלי מימדים של עשרות מיקרון ובצפיפות גבוהה , ללא תופעות של סדקים.
בתמונה משמאל:
יובל ברג מחברת אורבוטק 


אנה פלג
, מחברת אלביט מערכות-צייקלון, הציגה את התכונות המכניות של חלקים תעופתיים שיוצרו בהדפסה תלת-מימדית באמצעות לייזר .

בתמונה מימין:
אנה פלג מחברת אלביט-מערכות-צייקלון


ד"ר סלמן נוח, מהמכללה הטכנולוגית בירושלים, הציג את השימושים האפשריים בלייזר מצב מוצק הפועל בתחום אורכי גל של 1885-1935 nm שפותח במחלקה שלו. ד"ר סלמן הדגיש את הייתרונות של שימוש בלייזר בתחום אורכי גל אלו לטיפול ברקמות ביולוגיות ובפולימרים.

בתמונה משמאל: ד"ר סלמן נוח,
מהמכללה הטכנולוגית בירושליםאילן אלסטר, מנכ"ל טיוביט, הציג את היכולות של מערכת לייזר חדשה לחיתוך מוצרי מתכת בעלי גיאומטריה מורכבת המאפשרים ייצור חלקים בתהליך זול ואמין , תוך צמצום מספר השלבים הנדרש לייצור החלק.


בתמונה מימין: אילן אלסטר, מנכ"ל טיוביט

שלח לחבר
שתף


 


Google