הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 18.9.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.522
אירו4.206
ליש"ט4.770
100 יין3.162

חנוכת המועדון ההנדסי בירושלים, עם ראש העיר ניר ברקת, 3.12.13

מאת: רועי שני

בערבו של נר שביעי של חנוכה תשע"ד, 3.12.13, תחת קורתה של מסעדת קדמה הציורית, הצופה על חומות העיר העתיקה, התכנסו נציגים של ציבור המהנדסים הירושלמי לציון אירוע פתיחת המועדון ההנדסי בעיר. את האירוע כיבד בנוכחותו ראש עריית ירושלים ניר ברקת.

בתמונה משמאל: יצחק רז, יו"ר ארגוני המהנדסים, מברך את ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת ואת המשתתפים במפגש המועדון ההנדסי בירושלים, חנוכה תשע"ד, 3.12.13

בסמוך לראש העיר נסובו המארחים אינג' יצחק רז, יו"ר ארגוני המהנדסים, גיל שביט, מנכ"ל ארגוני המהנדסים, פרופ' אריאל כהן, יו"ר סניף ירושלים של לשכת המהנדסים ואינג' ברוך גוטמן, מנהל סניף ירושלים של ארגוני המהנדסים. 

 

 

 

 

 

 

בתמונה, משמאל לימין: גיל שביט, יצחק רז, ניר ברקת, פרופ' אריאל כהן וברוך גוטמן 

מטרתו של המועדון ההנדסי הינה לייצר מפגשים בלתי אמצעיים בין ציבור המהנדסים לבין גורמי מפתח מהפוליטיקה, התעשייה והאקדמיה. מפגשים אלו יוצרים דיאלוג קונסטרוקטיבי אשר תורם להידוק הקשרים ושיתופי הפעולה בין ציבור וארגוני המהנדסים לבין פרנסי העיר.

את מסכת הברכות פתח פרופ' אריאל כהן בציון הקשר הקרוב בינו לבין אביו של ראש העיר ברקת, פרופ' זלמן ברקת, פיזיקאי בולט אשר עסק בין היתר בחקר האסטרופיזיקה - תחום הקרוב לליבו של פרופ' כהן. לאחריו נשא דברים אינג' רז, וברך את ראש העיר על בחירתו לכהונה נוספת בעיר החשובה ביותר בעולם. "אני כל כך שמח שניר ברקת נבחר", אומר רז, "ברקת הוא מודל חיקוי לראשי ערים, שעשה המון בשביל העיר שלו" הוא מוסיף. בתום הברכות ברך ברקת על נרות החנוכה, ובסיום ההדלקה הפשיר את האווירה והפטיר "יאללה, מותר לשיר".

בנאומו פרש ברקת את משנתו וחזונו לקדנציה הנוכחית של ראשות העיריה. ירושלים, לדבריו, הינה מותג בן 3000 שנה ובכדי להוביל את העיר לשגשוג ולמימוש בכוונתו להשקיע בארבעה תחומים עיקריים:

תשתיות פיזיות:
ברקת מקדם את התוכנית לרכבת מהירה שתוך 28 דקות תגיע מירושלים ללב תל אביב. הקו יחנך בסוף שנת 2017. במקביל, בימים אלו נערכות תכניות להרחבת תוואי הרכבת הקלה, תוך הוספה של שני קווים נוספים שיחצו את העיר לאורכה ולרוחבה ויחברו בתוך 7 שנים את רוב השכונות עם מרכז העיר, בתי החולים, הקמפוסים האוניברסיטאיים ומרכזי התרבות והבידור. בנוסף יבנה רכבל אווירי שיחבר בין מתחם תחנת הרכבת החדשה להר הזיתים.

בתמונה משמאל: ניר ברקת, ראש עיריית ירושליים, מדליק נרות חנוכה במפגש המועדון ההנדסי בירושלים, 3.12.13, לימינו פרופ' אריאל כהן, יו"ר סניף לשכת המהנדסים בירושלים

חינוך: בכוונתו של ברקת לשדרג את מערכת החינוך בעיר ולהחיל יום לימודים ארוך גם לתלמידי חטיבות הביניים והתיכונים. כמו כן בכוונתו לצמצם את הפערים הלימודיים בקרב אוכלוסיות התלמידים החרדים והערבים, ולשם כך מקצה ברקת תקציב ענף לשדרוג התשתיות החינוכיות בקרב קהלים אלו.

תעסוקה: ברקת שוקד על מימוש יעד של כ-100 אלף מקומות עבודה חדשים בירושלים בשנים הקרובות.

תנופה למרחב הציבורי "הקרוב לבית": שיפור מערכות הכבישים בשכונות, הקמת גינות משחקים, מבנים ציבוריים והשקעה בנקיון וחזות שכונות העיר.

ברקת, בעל רקע של יזם הייטק, מעיד על עצמו כעל "יזם ציבורי", ואחת ממטרותיו העיקריות היא לפתח את התיירות בעיר. לפני עשור פקדו את העיר כ-2 מליון תיירים בשנה, והיום המספר הכפיל את עצמו ועומד על כ-4 מליון תיירים בשנה. המטרה של ברקת, דרך שיפור תשתיות התחבורה, הוספת אלפי חדרי אירוח לתיירות, והשקעה במרכזי תרבות וספורט חדשים, היא להגיע ל-10 מליון תיירים שיבקרו בכל שנה בירושלים. ברקת, שציין כי הוא עצמו מהנדס, הדגיש כי חשיבותם של המהנדסים בתהליך פיתוח תשתית העיר לא תסולא בפז, ומי שמוביל את התהליך המורכב הזה הם לא אחר מאשר המהנדסים.

לסיום, שיתף ברקת את הנוכחים במפגש בשאיפותיו באשר לגידול שיעור פלח האוכלוסייה הציונית בירושלים, ובכדי לממש זאת הוא הציב יעד אסטרטגי לפיו יותר ירושלמים יוכלו לעבוד ולהתפרנס בתוך גבולות בעיר. לדבריו הדבר יוציא את ירושלים מעוניה והתושבים ישדרגו את חייהם. "פיתוח כלכלי הינו התרופה לרוב התחלואות הקיימות בעיר", הוא מסכם.

בתמונה: חומות העיר העתיקה בלילה


שלח לחבר
שתף

 

 

 

 

 

 
Google