שערי
חליפין
שינוי אחרון: 23.3.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.645
אירו3.932
ליש"ט4.556
100 יין3.282

אודות ענף הנדסת חומרים
חשיבה הנדסית, החל משלב התכנון דרך רצפת הייצור ועד למוצר המוגמר, חייבת להתבסס על לימוד תכונותיו של החומר בכדי להגיע לביצועים הטובים ביותר ועל-מנת למנוע כשלים עתידיים. מדע החומרים (Materials Science) הינו תחום מדעי אשר מנסה למצוא את הקשר בין מיקרו-המבנה של החומר לבין תכונותיו, ואילו הנדסת חומרים (Materials Engineering) הינו תחום הנדסי שבו לומדים כיצד "להנדס" את החומר על-מנת להגיע לביצועים הטובים ביותר. תכונות החומר יכולות להיות מכאניות, תרמיות, חשמליות, מגנטיות, אופטיות וסביבתיות, בעוד ש'הִינדוס' החומר מתבצע בעזרת תהליכי ייצור מתאימים אשר מוליכים לביצועים האופטימאליים עבור תנאי השרות.

בשנים האחרונות הפך מקצוע הנדסת החומרים לחלק בלתי נפרד מחשיבה רב-תחומית בתעשייה לאור פיתוחם של חומרים חדשים ושדרוגם של החומרים ה"מסורתיים". בחירת חומרים, ניתוח כשל, שיטות אפיון של חומרים ובדיקות תכונות החומר, מחייבים את המהנדס המכאני לשלב את מדע החומרים החל בשלבי התכנון והפיתוח ועד לשירותו של המוצר המוגמר. נוסיף לכך את המחקרים הרבים שמתבצעים בארץ בתחום של הנדסת חומרים בכלל וחומרים מתקדמים בפרט ונבין את החשיבות הרבה של תחום זה בתעשייה ובאקדמיה.

הענף להנדסת חומרים באגודת מהנדסי מכונות בלשכת המהנדסים מיועד לאנשי תעשייה ואקדמיה המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם על הנעשה בארץ בתחום מצד אחד, ולהעשיר את המהנדסים האחרים בניסיונם מהצד השני. הפעילות תכלול אירועים מקצועיים, סיורי העשרה, סדרת הרצאות וערבי עיון וכל עניין אחר שיועלה ע"י החברים.
שלח לחבר
שתף


 


Google