בקרו אותנו ב:

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 18.9.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.522
אירו4.206
ליש"ט4.770
100 יין3.162

כיצד מתקבלים למשרות המבוקשות ביותר ?

"כיצד מתקבלים למשרות המבוקשות ביותר" היא שמה של ההרצאה המעניינת, שהתקיימה במהלך חודש אפריל 2012 בארגון מנהל סטודנטים ובוגרים צעירים בלשכת המהנדסים והאדריכלים. בהרצאה קיבלו סטודנטים רבים מידע וטיפים הנוגעים להשתלבות בתעשייה, כיצד להציג את עצמך בראיון עבודה ואיך למצוא את הדבר הפנימי שחבוי בכל אדם כדי לקדם את עצמו לקבלה לעבודה נחשקת.

רוב הסטודנטים הצעירים אולי יודעים להכין קורות חיים שנראים טוב, לדבר יפה בראיון ולענות על שאלות המראיין, וגם יודעים פחות או יותר איך להתנהג במרכז הערכה. אך מה עושים כשיש הרבה מועמדים על אותה משרה והתחרות קשה במיוחד? 
"גם אם סטודנט אינו מצטיין בלימודים, ישנם דרכים להראות את ההצטיינות האישית שלכם", מסביר המרצה יובל שפיר, מנכ"ל i-Decide, המרכז להכוונה מקצועית "כל בן אדם שיושב פה יש לו פוטנציאל הצטיינות", המשיך יובל. 

 

 

 

 טיפים המדגישים הצטיינות
חלק מהנושאים שהועלו בהרצאה הם: ארבעת השיקולים החשובים ביותר לכל מעסיק, כיצד ממפים את הקריטריונים שמעסיק בוחן עבור משרה ספציפית בתחום טכנולוגי, כיצד יוצרים דרך כל נקודות התקשורת שלי עם המעסיק תחושה של 'מועמד אידיאלי'.
ישנם דברים שכדאי להדגיש בקורות החיים כגון קורסים בולטים בתואר, בהם קיבלתם ציונים טובים. כשמראיין שואל בראיון עבודה: "למה כדאי לי לקבל אותך, הרי אין לך ניסיון" – זו שאלת פרובוקציה ולכן ישנם טיפים חשובים, אותם הסטודנטים שמעו בהרצאה, אשר יעזרו לקדם את המועמדות על ידי תשובה איכותית. 

כחלק מהפעילות, חולקו לסטודנטים דפי עבודה עצמית, בהם התבקשו למלא מספר שאלות מפתח. השאלות התייחסו לארבעת שאלות המפתח אשר שואל מעסיק וכל סטודנט התנסה ובדק את עצמו.

ההרצאה עבור הסטודנטים, מהנדסים צעירים לעתיד, התקיימה במכללה האקדמית להנדסה אפקה. הכיתה התמלאה במהירות, והסטודנטים בחרו להישאר ולהמשיך לקבל הסברים מהמרצה גם לאחר סיום ההרצאה.
הסטודנטים שהגיעו להרצאה נדרשו להירשם אליה מראש ונדרשו לסמן בטופס ההרשמה האם הם מעוניינים להירשם ללשכת המהנדסים והאדריכלים. 100% מכלל הסטודנטים שנרשמו להרצאה ביקשו גם להירשם ללשכה. 

 

 

 

 

 


"ההרצאה היתה מעניינת ותרמה לי באופן אישי, אני אשנה את קורות החיים שלי בהתאם למה שהוסבר בהרצאה ואשנה את ההתנהלות שלי לקראת ראיון עבודה", ציין סטודנט ממכללת אפקה.

לאתר מינהל הסטודנטים בלשכת המהנדסים הועלו טיפים לסטודנטים הצעירים המתייחסים לקבלה לעבודה למשרות מהנדסים - הקליקו כאן.

שלח לחבר
שתף


 


Google