הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 17.10.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.509
אירו4.129
ליש"ט4.629
100 יין3.129

המגמה הירוקה משפיעה על הצבעים והציפויים וגם על המהנדסים
מאת שירה רייז משולם

ביום העיון המיוחד שנערך בלשכת המהנדסים, בתאריך 6.12.11, בנושא הגנה בפני קורוזיה בסביבות שונות, אי אפשר היה להתעלם מהמגמה הירוקה, אשר ליוותה את הכנס כחוט השני מתחילתו ועד סופו.

חברת טמבור הופכת את צבעיה לירוקים יותר

יעקב מור מחברת טמבור סיפר כיצד כבר לפני שנים רבות חברת טמבור הבינה את חשיבות הוצאת הרעלים מהצבעים שלה ועברה לשימוש בצבעי מים וצבעי פוקסי. החברה עשתה זאת עוד לפני שהיו תקנים בנושא ואין ספק שההתעקשות וההקפדה על התחום "הירוק" עזרו לחברה לבסס את עצמה כמותג צבע איכותי שאף מקפיד על בריאות הציבור ואיכות הסביבה. כיום ישנן רגולציות מאוד מחמירות בתחום ה"ירוק", באירופה רוצים לסלק את השימוש במדללים לחלוטין ולהחליף אותם במים בלבד. מגמה זו של החיפוש אחר ה"ירוק" יותר הולכת, לדעת מומחים רבים, להמשיך שנים רבות ולכן מהנדסים ויצרנים שיחפשו פתרונות ירוקים יותר יזכו ליתרון בשטח ממש כפי שעשתה חברת טמבור.

התקנים החדשים מחמירים וירוקים יותר
גם מבחינת התקנים אפשר לראות את השפעת המגמה הירוקה. בישראל ישנה סדרה חדשה של 8 תקנים בנוגע לבנייה ירוקה. הסדרה מתייחסת לבתי ספר, בתי חולים ואף בנייני מגורים. נושא הצבע והציפויים בתחום הבנייה הירוקה הוא נושא שיש בו המון מקום לשינויים ולחדשנות. מומלץ מאוד לעוסקים בתחום זה להתעדכן כל העת בנוגע למגמה הירוקה ולתקינה החדשה בבנייה בכלל ובצבעים וחיפויים בפרט ואף לנסות לנצל מגמה זו כדי להשיג יתרונות על פני מתחרים אחרים. המעורבות בהליך התקינה בכלל ובתקינה הירוקה בפרט יכולה לעזור למהנדסים, מכיוון שהתקינה מושפעת מאוד מאנשי המקצוע. אנשי המקצוע יכולים לכוון את התקינה, כך שהיא תתמוך במוצרים ובחומרים אשר יש להם עניין מיוחד בהם.

הבנייה הירוקה ואבקות הצבע
גם העדפת השימוש באבקות צבע על פני שימוש בצבע נוזלי יכולה לעזור למגמת הבנייה הירוקה, מכיוון שניתן להשתמש באבקות צבע על חומרים רגישים לחום ובזכות כך לחסוך באנרגיה, מבלי לפגוע בפן הדקורטיבי או ברמת הגימור הגבוהה.

הכנת השטח לצביעה "ירוקה" יותר
טיפ נוסף שקבלו המהנדסים בנוגע למגמה הירוקה, שחלק עיקרי ממנה קשור גם לחסכון במשאבים, הוא להקפיד על הכנת השטח וניקוי נכון לפני הצביעה. איש המקצוע צריך לדאוג שהשטח המיועד לצביעה יהיה נקי משומנים, קורוזיה ותחמוצות ואפילו לעשות הכנת שטח מיוחדת באמצעות טיפולים כימיים ועל ידי כך להאריך את אורך חיי הצבע ולמנוע ככל האפשר את הופעת החלודה. הכנת שטח טובה היא המפתח לכך שהצבע או הציפוי יחזיקו מעמד לאורך שנים רבות וכך משאבים וכספים רבים ייחסכו.

אין ספק שהמגמה "הירוקה" פועלת לא רק לטובת הציבור והסביבה, אלא גם לטובת המהנדסים, אשר יכולים להיעזר בה כדי להתפתח ולשגשג בתחום חשוב זה.
שלח לחבר
שתף

 

 

 

 

 

 
Google