הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 24.11.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.513
אירו4.164
ליש"ט4.681
100 יין3.154

המפגש הראשון של מועדון המהנדסים, התעשיינים, המדענים והסטודנטים-28.1.10, המוזיאון היפני, חיפה

בתאריך ה-28.1.10 התקיים במוזיאון היפני בחיפה, בהשתתפות 80  איש, המפגש הראשון של מועדון המהנדסים, התעשיינים, המדענים והסטודנטים, בליווית בני/בנות הזוג. המפגש הינו תוצר של שיתוף פעולה בין לשכת המהנדסים והאדריכלים במחוז חיפה והצפון לבין סניף הצפון של התאחדות התעשיינים.
המתכנסים החלו את הערב בסיור חופשי במוזיאון והתכבדו בכיבוד קל, ולאחר מכן עברו לאודיטוריום של המוזיאון לשמיעת ברכות, הרצאות מקצועיות וכן קונצרט לפסנתר. את הערב הנחה ד"ר אליק גרויסמן, יו"ר אגודת מהנדסי כימיה וכימאים בלשכת המהנדסים.

ברכות

מר רן קובו, חבר הנהלת התאחדות התעשיינים בצפון, בירך על שיתוף הפעולה המוצלח בין שני הארגונים, וסקר את הפעילויות השונות של התאחדות התעשיינים.
בהמשך בירך את הנוכחים ד"ר משה שמעוני, מנהל סניף חיפה והצפון של לשכת המהנדסים בשמו של אינג' יצחק רז, יו"ר לשכת המהנדסים והאדריכלים ובשם מינהל הסטודנטים והמהנדסים הצעירים שהוא עומד בראשו, ופירט את התוכניות שגובשו לשיתוף פעולה בין התאחדות התעשיינים לבין מינהל הסטודנטים לשילוב מהנדסים צעירים בפעילויות של שני הארגונים. ד"ר שמעוני הודה במיוחד לאישים שהובילו את המהלך לחידוש המועדון ההנדסי ובראשם לאינג' יצחק רז, יו"ר ארגוני המהנדסים, ד"ר אליק גרויסמן, יו"ר אגודת מהנדסי כימיה וכימאים בלשכה ומר ליאור אפלבאום, מנהל סניף הצפון של התאחדות התעשיינים, והביע תקוותו שליוזמה המבורכת יבואו מפגשי המשך בעתיד. לאחריו בירך את המשתתפים ד"ר ברוך גרינבאום מהאגודה הישראלית להנדסה כימית, שהדגיש בדבריו את חשיבותו של המפגש.

בתמונה מימין למעלה, משמאל לימין:
מר ליאור אפלבאום מנהל התאחדות התעשיינים צפון, ד"ר משה שמעוני מנהל סניף הצפון של לשכת המהנדסים ויו"ר מינהל הסטודנטים והמהנדסים הצעירים, מר רן קובו, חבר הנהלת התאחדות התעשיינים וד"ר אליק גרויסמן יו"ר אגודת מהנדסי כימיה וכימאים

תכנים מקצועיים
מר ישר בן-מרדכי, מנכ"ל בתי הזיקוק, סקר את החידושים האחרונים, תכניות ההתפתחות של בתי הזיקוק ושלבי ההתארגנות של המפעל וכן של המפעלים המצורפים לבתי הזיקוק, כגון "כרמל אולפינים" ו"גדיב". בדבריו עמד גם על הפוטנציאל הגלום במפעלים אלה לייצר מוצרים נוספים בנוסף על דלקים ושמנים.

מר משה בכר, המשנה למנכ"ל חברת החשמל, סקר את תוכניות החברה והתארגנותה לשימוש בגז לייצור חשמל והוסיף פרטים מעניינים לגבי השימוש באנרגיה חילופית.

 

 

 

 

 בתמונה: משמאל לימין: ד"ר משה שמעוני מנהל סניף הצפון של לשכת המהנדסים ויו"ר מינהל הסטודנטים והמהנדסים הצעירים, מר משה בכר, משנה למנכ"ל חברת החשמל, ד"ר אליק גרויסמן, יו"ר אגודת מהנדסי כימיה וכימאים בלשכת המהנדסים

פרופ' רפי סמיט
, ראש מכון המים בפקולטה להנדסה כימית בטכניון, הרצה על "נושאי אנרגיה וסביבה במערכות התפלת מים", ותיאר את השיטות המגוונות הנהוגות כיום להפקת המים המותפלים. כן הסביר את הטכנולוגיה של הפקת מים בשיטת "האוסמוזה ההפוכה" שבה משתמשים כיום בישראל. בנוסף עמד פרופ' פרופ' סמיט על השיטות העתידיות להפקת מים מותפלים, נוכח המחסור הגורלי במשאב זה בארץ, והביע תקווה כי התפלת מים תוציא את ישראל ממצוקת המים בה היא נמצאת.
 

 

 בתמונה, משמאל לימין:
ד"ר אליק גרויסמן, יו"ר אגודת מהנדסי כימיה וכימאים ופרופ' רפי סמיט, ראש מכון המים בפקולטה להנדסה כימית בטכניון


תוכנית האמנותית
הופיע בפני הנוכחים הפסנתרן
אלון פטרילין
, חתן פרס ראשון
בתחרות הבינלאומית "חנוכיית
הזהב", אשר הנעים בצליליו את
האווירה להנאת המשתתפים,
בתוכנית "מקלאסי ועד ג'אז ובוגי".

בתמונה משמאל: הפסנתרן אלון פטרילין

שלח לחבר
שתף

 

 

 

 

 

 
Google