שערי
חליפין
שינוי אחרון: 20.11.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.516
אירו4.141
ליש"ט4.658
100 יין3.135

על אגודת מהנדסי המכונות

מהנדסי המכונות מניעים את גלגלי המילניום השלישי

עשרות אלפי מהנדסים ומהנדסות בישראל עוסקים בהיבטים הרבים המאפיינים את הנדסת המכונות. הנדסת מכונות, מקצוע ותיק ומבוסס מאוד בתחום ההנדסה, מקיף שטחים רבים וביניהם: הפקה והמרה של אנרגיה, מיזוג אויר, תיכון מכני, רכב, טריבולוגיה, זווד אלקטרוני, הקמה ותחזוקה, חיבור וריתוך, בדיקות לא הורסות, עיבוד ועיצוב חלקים, מכטרוניקה, הבטחת איכות, מתקני הרמה ושינוע, מכלי לחץ וצנרת, טכנולוגיות ייצור ועוד.

אגודת מהנדסי המכונות הנה המסגרת המקצועית היחידה בישראל המשמשת בית לכל המהנדסים והמהנדסות העוסקים בענפים השונים של הנדסת מכונות.

אגודת מהנדסי מכונות פועלת באמצעות מספר ענפים מקצועיים, המתמחים במגזרים השונים של הנדסת המכונות:
* הענף להנדסת רכב
* הוועדה הלאומית לריתוך
* הענף הישראלי לרובוטיקה
* ענף בדיקות לא הורסות, ובתוכו התא לפליטה אקוסטית
* הענף לחקר הכשל
* הענף לאווירונאוטיקה
* ענף האנרגיה
* הענף לאדריכלות ימית והנדסת אוניות
* טכנולוגיות ייצור
* ענף הנדסת עיצוב המוצר
* הענף להנדסת חומרים

באמצעות הענפים המקצועיים נוצרות מסגרות להשתלמות ועדכון מקצועי, להכשרה טכנית, להחלפת והרחבת ידע ולהעשרת אנשי התעשייה בידע מעשי ובידע אקדמי עדכני. כל זאת מתאפשר בזכות אימוץ מדיניות של דלת פתוחה, המתבטאת באפשרות ליצור קשר ישיר באמצעות האגודה, עם בכירי המהנדסים במשק ובתעשייה. כמו כן האגודה מסייעת, באמצעות קשריה הבינלאומיים, להתעדכן בנעשה בחו"ל בתחומים השונים של הנדסת המכונות.

האגודה רואה לעצמה למטרה לקדם את מקצוע הנדסת המכונות על תחומיו השונים, ולפיכך, כחלק ממדיניות האגודה, אין אנו פותחים ענפים, בתחומים בהם קיימות כבר אגודות פעילות, אלא פועלים בשיתוף פעולה עימם. במסגרת מדיניות זו מתקיימים שיתופי פעולה עם האגודה לחומרים ותהליכים ועם אימקם 2000, איגוד ישראלי של מהנדסי קירור ומיזוג אויר.

אגודת מהנדסי מכונות עושה מאמצים רבים לשלב באגודה את ציבור הסטודנטים, הלומדים את המקצוע על גווניו השונים. חיוני לטפח את דור העתיד של מקצוע הנדסת המכונות, על מנת שגם הדורות הבאים יוכלו ליהנות מהידע הרב שהצטבר וממשיך להתחדש יומיום.

אנו גאים למסור כי האגודה האמריקאית לריתוך (AWS) הכירה בתעודה שמעניקה הוועדה הלאומית לריתוך בסיום הקורס המורחב למפקחי איכות בריתוך.

האגודה פועלת ליצירת קשרים והסכמים עם אגודות מהנדסים בינלאומיות כמו: ASME ,SME, ASTM בארה"ב, אגודת IMechE בבריטניה ומקבילות להן בארצות נוספות.

הפעילות הנעשית באגודה מבוססת על התנדבותם של חברים במסגרת הענפים השונים. כל אחד מוזמן לתרום מזמנו, ולו רק במעט, למען קידום המקצוע: בכתיבת מאמרים לאתר האגודה, בהצעת נושאים לפעילות בתחום התעניינותו המקצועית ובהשתלבות בפעילות השוטפת והיומיומית לקידום מקצוע הנדסת המכונות.

שלח לחבר
שתף


 


Google