הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 20.11.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.516
אירו4.141
ליש"ט4.658
100 יין3.135

ערב עיון בנושא "התפלת המים בישראל-מצב נוכחי ופתרונות עתידיים" - 5.5.09, בית המהנדס תל-אביב
17/11/11

ב-5.5.09 קיים ענף האנרגיה של לשכת ההמנדסים ערב עיון בנושא "התפלת המים בישראל-מצב נוכחי ופתרונות עתידיים".

רקע: האזור בו אנו נמצאים, גבול המדבר, מאופיין בזמינות נמוכה של מים. הגידול במספרם והשיפור באיכות חייהם של תושבי מדינת ישראל ושל תושבי הגדה המערבית והרצועה, יוצר דרישה גוברת על מקורות מים משותפים ומוגבלים בהיקפם.
בו בזמן, זמינות המים במקורותינו קטנה והולכת בגלל סיבות הקשורות לניצול המקומי המוגבר של כמויות המים, בגלל זיהום מקורות המים וגם בגלל השינויים הנראים באקלים העולמי.
הפתרון למצב זה הוא שימוש הולך וגובר במים מותפלים. פתרון זה היה ידוע זה מכבר, חברות ומומחים ישראליים כבר תכננו והקימו מתקני התפלה במקומות רבים בעולם, אולם רק בעת האחרונה הוחל לישם פתרונות אלה בארץ הלכה למעשה. עתה, מופעלים בארץ בהצלחה מתקני התפלה המספקים מים, באיכות גבוהה, בכמויות ניכרות, שמקורם מי ים או מים מליחים. 
ערב העיון יועד לסקור בקצרה את ההיערכות הנוכחית והעתידית לשימוש במים מותפלים בישראל ואת צרכי הפיתוח והמחקרים המלוים שימוש זה.   

ערב העיון נפתח בדברי ברכה ע"י אינג' עמנואל ליבן, יו"ר אגודת מהנדסי מכונות בלשכת המהנדסים וע"י מר אמנון ענב, יו"ר ענף האנרגיה בלשכת המהנדסים. בהמשך הושמעו 3 הרצאות: פרופ' עמיצור ברק מהמרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, נתן "סקירה של שיטות התפלה וטכנולוגיות התפלה". מר אברהם טנא מנציבות המים הרצה בנושא "מפעלי התפלה בארץ, מצב נוכחי והתפתחות צפויה". פרופ' יורם אורן מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב הרצה בנושא "תחומי מחקר ופיתוח המיועדים לתמוך בהפעלה מיטבית של מתקני התפלה".

בתמונה מימין: אינג' עמנואל ליבן
בתמונה משמאל: מר אמנון ענב

 

שלח לחבר
שתף

 

 

 

 

 

 
Google