שערי
חליפין
שינוי אחרון: 20.11.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.516
אירו4.141
ליש"ט4.658
100 יין3.135

אודות הענף להנדסת רכב
תעשיית הרכב בעולם נחשבת לתעשייה מתקדמת ומפותחת ביותר, מבחינת היקף פעילותה ועומק "ההיי-טק" המושקע בה. גם בארץ קיימת תעשייה ענפה בתחום הרכב, שלא כולם מודעים לה, כגון: כל הנגררים לרכב הנוסעים בארץ מיוצרים בישראל וכן מרבית האוטובוסים מיוצרים בישראל. כמו כן קיימת בארץ תעשייה שלמה המייצרת מערכות ומוצרים נלווים לרכב: מערכות אלקטרוניות שונות, כולל מערכות היי-טק, אביזרים שונים, חלקי חילוף, חלקי מגנזיום ועוד.

תעשייה הרכב עוברת בשנים האחרונות מהפכה מרשימה ביותר במספר תחומים, המשפיעים על הנדסת הרכב בכלל, ביניהם:
- הפחתת רמת פליטת המזהמים להקטנת תצרוכת הדלק של כלי הרכב, וזאת מבלי לפגוע בביצועיהם ואף שיפורם.
- החדרה עמוקה מאוד של מערכות ממוחשבות ואלקטרוניות לכלי רכב, עד להגעה למערכות "המולטיפלקסינג" המתקדמות ביותר.
- פיתוח מקורות אנרגיה חלופיים לבנזין ולסולר, כשגולת הכותרת כיום הינה פיתוח הנעים המבוססים על תאי דלק ההופכים מימן לזרם חשמלי, כשחלק מהפתרונות - ייצור המימן נעשה בזמן אמת בכלי הרכב.
- הרמה הבטיחותית של הרכב המודרני הולכת וגדלה עם הזמן, הן כתוצאה משיפור חוזק מרכב הרכב וכושרו לספוג אנרגיה בתאונה והן כתוצאה משילוב אביזרי בטיחות נוספים כגון, מספר גדל והולך של כריות אוויר, שיפור עצום ביציבות הרכב ובמערכות העזר, לשם ייצובו במצבי חירום ועוד ועוד.
- חידושים בעיצוב של כלי הרכב המודרניים.

הענף להנדסת רכב מארגן פעילות שנתית של הרצאות מקצועיות שנערכות מידי חודשיים במהלך השנה, תוך שימת דגש על העברת הידע העדכני ביותר בכל תחום ותחום. גולת הכותרת של פעילות הענף היא הכינוס השנתי להנדסת רכב, הנערך בשיתוף עם אגף הרכב במשרד התחבורה. 
בנובמבר 2009 יתקיים הכינוס ה-29 במספר. כמו כן מקיים הענף כינוס שנתי בנושא: חלפים ומערכות לרכב - ביוני 2009 התקיים הכינוס השישי.

במהלך 2007-2008 פעל ענף הרכב לפיתוח מסלול אקדמי ללימודי הנדסת רכב בישראל. בימים אלו נבחן הנושא באופן מעשי ע"י מוסדות אקדמיים שונים.

ענף הנדסת הרכב מקיים שיתוף פעולה פורה ומפרה עם התא הישראלי של האגודה האמריקאית לרכב SAE, השותף בתכנון הפעילות השנתית והכינוס השנתי.

אנו מזמינים את כל המתעניין והעוסק בתחום הנדסת הרכב להצטרף לפעילות ברוכה זו. 
                                
                                      בברכה,
                            מהנדס שמואל בן-ארי
                          יו"ר הענף להנדסת רכב
שלח לחבר
שתף


 


Google