שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

חדשות ועדכונים
הוועידה ה-13 של הסתדרות המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל
צירי הוועידה ה-13 של הסתדרות המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל בחרו פה אחד במהנדס אהוד נוף ליו"ר החדש. אהוד נוף, יו''ר ארגון עובדי התעשייה האווירית, כיהן ב-13 השנים האחרונות כממלא מקומו של יו''ר ארגוני המהנדסים היוצא, מהנדס יצחק רז. בתמונה: לחיצת ידיים - יו"ר הסת"מ היוצא, יצחק רז, והיו"ר הנכנס, אהוד נוף.

מפגש פרידה של עובדי ארגוני המהנדסים מיצחק רז לרגל פרישתו מהתפקיד יו"ר הארגונים
ב-18 בינואר 2016 התכנסו עובדי ארגוני המהנדסים בבית המהנדס בתל-אביב למפגש פרידה חגיגי ומרגש מאינג' יצחק רז לרגל פרישתו מתפקיד יו"ר ארגוני המהנדסים.

מפגש תום קדנציה של חברי הנהלות ארגוני המהנדסים - דצמבר 2015
חברי הנהלות ארגוני המהנדסים והאדריכלים - הסתדרות המהנדסים, לשכת המהנדסים והסתדרות המהנדסים-אגודה עותומנית - התכנסו בבמחצית חודש דצמבר 2015 לסופ"ש במלון "ישרוטל" בים המלח למפגש סיכום של תקופת כהונתם בהנהלות ארגוניהם. במרכז המפגש עמדו סיכומיהם של חברי ההנהלות לקראת תום הקדנציה וועידות הארגונים העומדות להתקיים ב20 לינואר 2016.


קרן השתלמות אומגה במקום הראשון ל-12 החודשים האחרונים נובמבר 2014 - אוקטובר 2015
מקור הנתונים - אתר גמל נט.

סקירת תכני השתלמות ועדי מהנדסים מיום 17.11.15

הרמת כוסית לראש השנה תשע"ו - מחוז ת"א והמרכז - 10.9.15
טקס הרמת הכוסית המסורתי ערב ראש השנה תשע"ו של פעילי ארגוני המהנדסים במחוז תל-אביב והמרכז עמד השנה בסימן של סיום קדנציה ארוכה וממושכת, העומדת להסתיים בבחירות שייערכו בחודש אוקטובר הקרוב לוועידות שלושת ארגוני המהנדסים.

הרמת כוסית לראש השנה תשע"ו במחוז ירושלים והסביבה - 8.9.15
כמדי שנה, התכנס ציבור המהנדסים הירושלמי במסעדת קדמה שבשכונת ממילא לציון השנה החדשה. האובך הכבד ששרר בבירה בערב האירוע לא הצליח להאפיל על הנוף המרהיב שנשקף ממרפסת המסעדה: חומות העיר העתיקה.

הרמת כוסית לראש השנה תשע"ו במחוז באר-שבע והדרום - 7.9.15
השנה התכנס ציבור המהנדסים ממחוז הדרום במסעדת ערביקה הבאר-שבעית להרמת הכוסית המסורתית לראש השנה. ערביקה, בעלת החלל הארכיטקטוני הייחודי, ממוקמת בליבה של העיר העתיקה בבאר שבע.

הרמת הכוסית לראש השנה תשע"ו במחוז חיפה והצפון - 6.9.15
ביום ראשון, 6.9.15, התקיימה במלון גארדן שבמרכז הקונגרסים בחיפה הרמת כוסית לכבוד ראש השנה תשע"ו . במסגרת ההתכנסות גם חולקו תעודות הוקרה לפורשים ולמתנדבת מצטיינת.

ברכות לאהוד נוף עם הבחרו לראש ארגון העובדים של התעשייה האווירית!
אהוד, המועמד לתפקיד יושב ראש הסתדרות המהנדסים, נבחר אמש, 9.6.15, בבחירות אישיות וחשאיות, לראש ארגון העובדים של התעשייה האווירית, ברוב מוחץ של כ-70 אחוז, ובכך זכה להיות המהנדס הראשון אשר יכהן בתפקיד חשוב זה, מאז הקמת התעשייה האווירית.

אבינועם גבריאל מונה למנהל סניף תל-אביב והמרכז של הסתדרות המהנדסים
עם שחרורו משירות קבע בצה"ל, לאחר 13 שנות שירות התמודד אבינועם גבריאל על תפקיד מנהל מחוז ירושלים והסביבה של הסתדרות המהנדסים וזכה בו. לאחר תקופה קצרה הוצע לאבינועם תפקיד מנהל מחוז ת"א והמרכז, הגדול במחוזות הסתדרות המהנדסים, תפקיד אליו נכנס החל ב-15.7.15.

מהנדס יצחק רימון - לוחם, מהנדס ושליח ציבור
מהנדס יצחק רימון חגג את יום הולדתו ה-86 ליד שולחן עבודתו כסגן מנהל מחוז חיפה והצפון של הסתדרות המהנדסים. במשך היום הוא עוסק בטיפולי פרט של מהנדסים הנתקלים בבעיות במקום העבודה ובענייניהם של ועדי מהנדסים אבל לרגע הוא אינו יכול לשכוח את אותו לילה לפני 67 שנה, שבו פוצץ את בניין האבן שהיה בנוי על חלקו הצפוני של המגרש שעליו נבנה בית המהנדס בשנת 1956.

מתקן עולם – כתבת ריאיון עם גרישה דייטש עם פרישתו לגמלאות
גרישה דייטש שבמהלך העשורים האחרונים נשא בגאון את דגל התקינה בארץ, בין היתר כמנהל החטיבה במשרד הכלכלה, פרש באופן רשמי לגמלאות, אך כבר מצא את האתגר הבא במסגרת עבודתו עם לשכת המהנדסים. הקליקו לכתבה מרתקת אודות פועלו ההמקצועי עתיר השנים ואודות תכניותיו להמשך פעילות ציבורית במסגרת לשכת המהנדסים,
במסגרתה בכוונתו לרענן ולהרחיב את נציגות לשכת המהנדסים בוועדות התקינה במכון התקנים.

חילופי גברי במחוז באר-שבע והדרום של הסתדרות המהנדסים
לאחר 12 שנות כהונה בתפקיד מנהל מחוז באר-שבע והדרום של הסתדרות המהנדסים, פורש מהנדס יפים גלוזמן מתפקידו זה, ומעביר את שרביט ניהול המחוז לידי כוכב זיס. בתמונה: כוכב זיס מגישה את מגן ההוקרה של הסתדרות המהנדסים למהנדס יפים גלוזמן, במסגרת אירוע הרמת הכוסית לפסח תשע"ה במחוז, 23.3.15, שהפך לאירוע הפרדה מיפים.


חילופי גברי במועדון התרבות והרווחה של הסתדרות המהנדסים
נורית בן-ישי שמש, אשר כיהנה בתפקיד מנכל"ית מועדון התרבות והרווחה של הסתדרות המהנדסים בשלוש וחצי השנים האחרונות, עזבה לטובת תפקיד מנהלת הרווחה בחברת אלקטרה. דרור טוקר, התמנה למנכ"ל מועדון התרבות והרווחה החל מה-1.2.15


חילופי גברי במחוז חיפה והצפון של הסתדרות המהנדסים
ד''ר משה שמעוני, מי שכיהן כמנהל מחוז חיפה והצפון של הסתדרות המהנדסים ב-18 השנים האחרונות, סיים את תפקידו זה ופרש לגמלאות. למחליפתו בתפקיד מונתה שירי בולצ'ינסקי-שבתאי החל מה-21.1.15. ברכות תודה והוקרה למשה על פועלו ותרומתו במסגרת תפקידו בהסתדרות המהנדסים בצפון וברכת הצלחה לשירי הנכנסת לתפקיד מנהלת המחוז.

דברים לזכרו של גדעון בן ישראל, יו"ר הסתדרות הגמלאים, מאת אינג' יצחק רז, יו"ר הסתדרות המהנדסים

השבת כספים למי שחבר או היה חבר בקרן השתלמות למהנדסים (כיום קרן ''אומגה'')
הסדר פשרה לתובענה ייצוגית אשר הוגשה כנגד מדינת ישראל. ניתן לפנות בנושא למאור יהלום, מנהל צוות עסקאות גמל, אגף קשרי לקוחות במנורה מבטחים, טל': 03-7567369, 054-6669301, פקס: 1533-7613011.

קופת גמל מחר לאקדמאים ולמהנדסים - קופ"ג יניר למהנדסים התמזגה עם קופ"ג מחר לאקדמאים

חברנו אינג' אריה סויפר, מעמודי התווך של ארגוני המהנדסים, הלך לעולמו - יהי זכרו ברוך !
בימים אלו נפרדנו מחבר יקר. אינג' אריה סויפר, מעמודי התווך של ארגוני המהנדסים בעשור האחרון, הלך לעולמו, לאחר מחלה קשה. אריה שימש כסגן יו"ר הסתדרות המהנדסים וכמנהל סניף ת"א והמרכז של לשכת המהנדסים. כמו"כ שימש כיו"ר מועצת המנהלים של קרן ידע הנדסי-אקדמי וכיו"ר מועצת המנהלים של שחר, החברה המנהלת את יניר - קופ"ג מפעלית למהנדסים.


הסכם השכר במגזר הציבורי לשנים 2009-2012 - הכינוס הענק בגני התערוכה ופרטי ההסכם
כנס ועדים בנושא הסכם השכר במגזר הציבורי לשנים 2009-2012 התקיים ביום ה' 11.11.2010 בגני התערוכה בת"א, במטרה להעביר לכלל העובדים את פרטי ההסכם ומשמעותו. באי הכינוס, שהפך למפגן ענק של סולידאריות עם ההנהגה של ההסתדרות, שמעו את דברי יו"ר ההסתדרות, שהיה הדמות המרכזית ואת דברי ראש האגף לאיגוד מקצועי.

ראיון עם מהנדס ברוך גוטמן עם מינויו ליו''ר מועצת קרן ידע הנדסי-אקדמי 


Google