הפוך לעמוד הבית
מכון התקנים הישראלי  מכון התקנים הישראלי
wfeo  World Federation
of Engineering Organizations
מנורה מבטחים פיננסים   מנורה מבטחים פיננסים
הבנק הבינלאומי הראשון  הבנק הבינלאומי

שערי
חליפין
שינוי אחרון: 1.12.2017
יחידות מטבעהשער
סל המטבעות
דולר3.488
אירו4.152
ליש"ט4.706
100 יין3.103

פינה לזכרם
חברנו יהודה הראל הלך לעולמו לאחר מאבק במחלה קשה, ינואר 2017
תקצר היריעה מלפרט את כל התפקידים הציבוריים בהם נשא מהנדס יהודה הראל במקביל לעבודתו כמהנדס כימאי וכממונה על הבטיחות במעמד של אזרח עובד צה''ל. הקליקו לכתבה המפרטת את פעילותו הציבורית והמקצועית ותרומתו לציבור המהנדסים במסגרת תפקידיו הרבים בארגוני המהנדסים. יהי זכרו ברוך!

דברים לזכרו של צדוק מגל באזכרה ביום השנה למותו, פברואר 2016
צדוק מגל, מוותיקי הפעילים בארגוני המהנדסים בבאר-שבע, הלך לעולמו ב-25 בפברואר 2015. הקליקו לדברים לזכרו ביום השנה למותו וכן לכתבת ראיון שערכו לכבודו ארגוני המהנדסים לרגל יום הולדתו ה-90, בה סיפר על חוויות ותחנות שעבר בחייו - מילדות בוילנה, הקיבוץ והלחימה, דרך תעשיית הכותנה בנגב ונסיעותיו למדינות מרתקות בחו"ל בתפקיד יועץ חקלאי מטעם משרד החקלאות. בתמונה: צדוק מגל ורעייתו יונה עם ילנה לסקין, רכזת מחוז באר-שבע של הסתדרות המהנדסים, בפעילות במסגרת מועדון התרבות בדרום.

דברים לזכרו של אינג' אריה סויפר ז''ל - המנהיג השקט
בני משפחה וחברים משרטטים קווים לדמותו של מי שהיה אחד מראשי ארגוני המהנדסים, אריה סויפר ז''ל - המנהיג השקט. אריה סויפר שימש כסגן יו''ר הסתדרות המהנדסים ומנהל סניף תל-אביב והמרכז של לשכת המהנדסים. בשנים האחרונות מילא שורה של תפקידי מפתח בארגוני המהנדסים, ביניהם ניהול המוסדות הפיננסיים של הסתדרות המהנדסים: קרן ידע הנדסי-אקדמי ויניר-קופת גמל למהנדסים והוביל את תהליך ההפרטה של קרן ההשתלמות למהנדסים.

שנה למותו של אדריכל אברהם יסקי - האדריכל שעשה את ההיסטוריה של האדריכלות בישראל, מניח היסודות להקמת לשכת המהנדסים והאדריכלים בישראל
שנה למותו של אדריכל אברהם יסקי, הרב-אמן שהטביע את חותמו על הנוף האורבני של ישראל יותר מכל מעצב ומתכנן אחר, והיה גם מניח היסודות להקמתה של לשכת המהנדסים והאדריכלים. הפטריארך של עולם האדריכלות הישראלי, שהתחיל ליצור ולעצב מבנים ב-1951 וסיים ב-2011 - 60 שנות קריירה אדריכלית שבמהלכה הצליח בכל תקופה לעצב ולהעמיד את הבניין המאפיין את אותה תקופה - ממבני השיכונים של תקופת העליה ההמונית, דרך האדריכלות הממסדית ומבני התאגידים ועד למגדלים ולקניונים של דור היאפים. (אפריל 1927 - מרץ 2014)

עשה זאת בדרכו - כתבה לזכרו של דודי בן ישי
דודי בן ישי, פעיל בולט בארגוני המהנדסים, שכיהן כיו"ר סניף לשכת המהנדסים בירושלים, מהנדס בנין, מדור הבונים והמייסדים של הארץ, הלך לעולמו כשהוא עטוף בחום משפחתו המורחבת. הוא נטמן תחת מצבה שעבור משפחתו ייצגה אותו יותר מכל – סלע גולמי ואיתן, שמסמל את אהבתו לארץ והגשמתה דרך ענף הבנייה.

נפרדים ממרטין לוקר ז"ל
לאחרונה נפרדנו מחבר יקר, מרטין לוקר, לשעבר מנהל מחוז באר-שבע והדרום של הסתדרות המהנדסים, שהלך לעולמו ב-26.2.13. רבים הגיעו לנחם את המשפחה, ספדו לו, וחשפו קווים לדמות מלאת שמחת חיים, שהכניסה אור לכל הסובבים אותה. על אף הצל הכבד ששרר על שנות ילדותו, בני משפחתו, חבריו ומכריו סיפרו על האיש האופטימי שאהב ללא תנאים, חי בגדול והעניק ברוחב לב.

דברים לזכרו של אינג' שמעון אדס, חבר הוועדה הלאומית לריתוך
שמעון אדס ז"ל, מבכירי מהנדסי ומומחי הריתוך בארץ, פעל רבות לקידום התחום בארץ במסגרת חברותו בוועדה הלאומית לריתוך בלשכת המהנדסים. יו"ר הוועדה הלאומית לריתוך, אינג' עדי א. עציץ, עו"ד, נשא דברים לזכרו בפתיחת הכינוס הלאומי לריתוך 2013.

דברים לזכרו של ואדים אורלובסקי ז"ל
ואדים אורלובסקי, מחלוצי המחקר והשימוש בצמנטים ובטונים מיוחדים בישראל, הובא למנוחות ב-16 באפריל 2012, כשקרובי משפחה, חברים וקולגות מלווים אותו בדרכו האחרונה. בתו, אנה קליין, מספרת בראיון אישי על דמותו של אבא: אהבת האדם, הזיקה למקצוע והתשוקה העזה לחיים, שהסתיימו ברגע.

טקס הסרת הלוט בבית המהנדס בחיפה ע"ש פרופ' אלכסנדר קרשון, 17.11.11
הנהלת לשכת המהנדסים החליטה לקרוא את בית המהנדס בחיפה על שמו של פרופ' אלכסנדר קרשון ז"ל, שפעל ותרם רבות לקידום לשכת המהנדסים. פרופ' קרשון שימש בין השנים 1976 – 1993 כיו"ר סניף לשכת המהנדסים והאדריכלים בחיפה ובצפון, ובינואר 1992 הוענק לו התואר "יקיר לשכת המהנדסים והאדריכלים". פרופ' קרשון פעל לחינוך דורות של מהנדסים, לעיצוב האגודה להנדסה אזרחית והכרה בחשיבות מקצוע ההנדסה.

דברים לזכרו של אינג' רפאל סרוסי ז"ל
איג' נחום נוה, ד"ר אליק גרויסמן, פרופ' נעם אליעז, חברים וקולגות, נשאו דברים לזכרו של אינג' רפאל סרוסי ז"ל, ביום עיון מקצועי שהוקדש לזכרו בנושא: "הגנה בפני קורוזיה בסביבות שונות באמצעות צבעים, ציפויים וטיפולי שטח", ב-6.12.11, בבית המהנדס בת"א. בתמונה: אינג' רפאל סרורסי ז"ל בצעירותו

אינג' רפאל סרוסי, מוותיקי מהנדסי הכימיה בלשכה, הלך לעולמו בגיל 87
אינג' רפאל סרוסי היה מוותיקי פעילי אגודת מהנדסי כימיה וכימאים בלשכת המהנדסים והאדריכלים ואחד מעמודי התווך של הפורום הישראלי לקורוזיה. מהנדס כימיה תעשייתית בהשכלתו ובמקצועו, היה אחד ממניחי היסודות לתעשיית הצבעים בישראל ומומחה בעל שם עולמי בתחום ההגנה נגד שיתוך (קורוזיה).

כתבה לזכרו של אינג' אריה סויפר ז"ל, מעמודי התווך של ארגוני המהנדסים
אריה סויפר שימש כסגן יו''ר הסתדרות המהנדסים ומנהל סניף תל-אביב והמרכז של לשכת המהנדסים. הוא מילא בשנים האחרונות שורה של תפקידי מפתח בארגוני המהנדסים, ביניהם ניהול המוסדות הפיננסיים של הסתדרות המהנדסים: קרן ידע הנדסי-אקדמי ויניר-קופת גמל למהנדסים והוביל את תהליך ההפרטה של קרן ההשתלמות למהנדסים.

אינג' יוסף מארק ז"ל - 1925 - 2010 - נקודות ציון בחייו
אינג' יוסף מארק ז"ל היה חבר באגודת מהנדסי תעשייה וניהול בלשכת המהנדסים. ב-1994 התמנה למנהל קשרי החוץ של הלשכה.

לזכרו של מהנדס אורי מן ז''ל
כתבה מאת אלי תבור לזכרו של אינג' אורי מן, יו''ר אגודת מהנדסי תעשייה וניהול, שנפטר ב-25.5.09.

ערב עיון לזכרו של אינג' אורי מן ז"ל, יו"ר אגודת מהנדסי תעשייה וניהול, לקראת יום השנה למותו
28/04/10

מצגת לזכרו של יצחק שלדוב ז"ל
מצגת לזכרו של יצחק שלדוב ז"ל, הוצגה בערב מיוחד שהתקיים לזכרו ב-16.6.08.

דברים לזכרו של יצחק שלדוב ז"ל מאת אינג' דב יגר
אינג' דב יגר, מנכ"ל ארקוליין, נושא דברים בערב הזיכרון ליצחק שלדוב, שהתקיים ב-16.6.08.

דברים לזכרו של יצחק שלדוב ז"ל מאת מיקי רון
נאמרו בערב לזכרו של יצחק שלדוב ז"ל, 16.6.08.

דברים לזכרו של יצחק שלדוב ז"ל מאת בנו
נאמרו במסגרת ערב לזכרו של יצחק שלדוב, 16.6.08.

דברים לזכרו של יצחק שלדוב ז"ל מאת ד"ר אליק גרויסמן
אליק גרויסמן, יו"ר אגודת מהנדסי הכימיה והכימאים בלשכת המהנדסים, נושא דברים בערב הזיכרון ליצחק שלדוב, שהתקיים ב-16.6.08.

דברים לזכרו של עמנואל גרינברג ז"ל
אינג' יצחק רז, יו"ר ארגוני המהנדסים, נושא דברים לזכרו של עמנואל גרינברג באזכרה לזכרו, באר-שבע, 31.3.08

עמנואל גרינברג ז"ל - לקראת יום ה-30 למותו
דברים לזכרו מאת אשר גרינבאום, משנה למנכ"ל כימיקלים לישראל
בתמונה: עמנואל גרינברג ז"ל

עמנואל גרינברג ז"ל לקראת יום ה-30 למותו
דברים לזכרו מאת משה קליינמן, סמנכ"ל אקולוגיה, בטיחות ואיכות, מפעלי ים המלח

דברים לזכרו של אינג' אורי שטוק ז"ל במלאות 30 לפטירתו
מאת יורם אלרון
בתמונה: אינג' אורי שטוק ז"ל

דברים לזכרו של אוריאל שטוק
מאת אריה לויתן

אינג' בנימין יורוביץ ז"ל - שנתיים למותו


 

 

 

 

 

 
Google